Є частиною міжнародної мережі зі світовим ім'ям Concordia Global Network
Незалежна оцінка та судова експертиза в Києві і по всій Україні
Незалежна оцінка та судова експертиза в Києві і по всій Україні
Услуги
Hi, How Can We Help You?

Оцінка втраченої вигоди через війну

оцінка упущеної вигоди в Києві

Збитки від російської агресії в Україні обраховуються вже сотнями мільярдів доларів. Збитків зазнали, як фізичні так і юридичні особи. 

І якщо фізичні особи в переважній більшості зазнали лише прямих (реальних) збитків через військові дії, внаслідок руйнації житлових будинків, пошкодження транспортних засобів, то юридичні особи, підприємства яких як могли бути пошкоджені так і могли лишитися цілими, однак зазнали непрямих збитків, які полягають в наявності упущеної вигоди від неможливості чи перешкодах у провадженні господарської діяльності суб’єктами господарювання, установами та організаціям.

Основним нормативним документом, який регламентує проведення оцінки втраченої вигоди (недоотриманого прибутку) є Методика визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв'язку із збройною агресією російської федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності, яка затверджена Наказом Міністерства економіки України та Фонду державного майна України

18 жовтня 2022 року N 3904/1223, та є обов'язковою для використання під час оцінки збитків, завданих постраждалим внаслідок збройної агресії, проведення судової експертизи (експертного дослідження), пов'язаної з оцінкою збитків, завданих постраждалим внаслідок збройної агресії.  Результати розрахунків можуть бути оформлені як Звітом з незалежної оцінки так і Висновком судового експерта. Звіт про оцінку збитків складається в електронній формі та у паперовій формі, у разі необхідності. Висновок експерта складається у паперовій формі. 

Як проводиться оцінка упущеної вигоди в Україні

Оцінка упущеної вигоди проводиться для майна, що призначалося для здійснення комерційної діяльності: сільсько-, рибо- та лісогосподарська нерухомість, інвестиційна нерухомість, нерухомість з комерційним потенціалом, єдині майнові комплекси підприємств, корпоративні частки, тощо. В основу оцінювання недоотриманого прибутку покладений принцип «якби не» - прибуток, якій міг би бути отриманим власником, «якби не» збройна агресія росії.

Наприклад, через війну не можуть працювати українські судноплавні компанії, для розрахунку упущеної вигоди яких в якості основи для дослідження буде використаний дохід підприємства на підставі аналізу фінансової звітності за 2020 і 2021 роки.  

Дата оцінки недоотриманого прибутку може або обирається такою, що співпадає з датою, якою закінчується строк компаундування, або встановлюється замовником: 

  • у разі, коли це передбачено завданням на оцінку, дата оцінки обмежує тривалість строку компаундування. У такому випадку загальний строк компаундування починається з дати, що відповідає моменту даті порушення цивільного права у зв’язку із знищенням або пошкодженням майна, та закінчується датою оцінки; 

оцінка розміру упущеної вигоди

 

  • у разі, коли це передбачено завданням на оцінку, дата оцінки втраченої вигоди встановлюється замовником як така, що передує закінченню строку компаундування. Тоді та частина грошових потоків, що розглядається як неотримана за період з дати оцінки по дату закінчення строку компаундування, повинна дисконтуватися до дати оцінки. 

оцінка недоотриманого прибутку

Для обґрунтування розміру та оцінки упущеної вигоди мають бути враховані лише вхідні дані, які безспірно і достовірно підтверджують існування реальної можливості отримання доходу у випадку, якби шкоду не було завдано. 

Під час проведення судової експертизи або оцінки неотриманий прибуток розглядається як максимально гарантований, безумовний і реальний дохід. Відшкодовуються тільки ті збитки та втрати, які б могли бути реально отримані. 

Пред’явлення вимоги про відшкодування втраченої вигоди покладає на оцінювача або судового експерта обов’язок довести, що ці доходи не є абстрактними, а дійсно були б отримані замовником дослідження, якби його право не було порушено. 

Послуга оцінки розміру упущеної вигоди від компанії Business Assist

Послуга з розрахунку величини упущеної вигоди на сьогоднішній день стає все більше популярною, що пов’язано із тим, що західні партнери України вже почали приймати рішення щодо передачі грошових коштів, які отримані від продажу активів російських олігархів, які потрапили у санкційний список, на відновлення України. Наразі звернувшись у міжнародні суди та отримавши рішення про порушення своїх прав, пов’язаних із війною, підприємство може реально розраховувати на отримання відшкодування збитків, пов'язаних в тому числі з недоотриманим прибутком.  Що стосується вітчизняних судів, то їх можна розглядати як перший крок у відновленні порушеного права, вирішальне слово залишається за міжнародними юрисдикціями.

Фахівці ТОВ «Бізнес Ассіст», як судові експерти так і оцінювачі, вже мають позитивний досвід розрахунків як прямих збитків завданих підприємствам так і втраченої вигоди.  Звіт з оцінки розміру втраченої вигоди та висновок експерта були використані як в українському так і в міжнародному суді та було отримано позитивне рішення щодо них.
 

Замовити оцінку
Етапи роботи «Business Assist»

Чому вам варто зупинити свій вибір на «Бізнес Ассист».


 

Консультація
Консультація

Ви звертаєтеся за консультацією, на підставі якої ми пропонуємо вам варіант вирішення вашої задачі.

Підписання договору
Підписання договору

Укладаємо угоду і підписуємо договір, після чого наші фахівці приступають до роботи.

Результат
Результат

Ви вчасно отримуєте пакет документів з оцінкою необхідної вам послуги в зазначені терміни.

Наші клієнти
ЯК НАС ЗНАЙТИ?